2012/01/19

Bungee jaskiniowe - nowa szansa na guza


Kilka dni temu chciałem opisać sposób zabezpieczenia pewnej studzienki przy pensjonacie Laguna przez Koszałka Opałka. Nie udało się, nie zdążyłem... oni zdążyli. Zdążyli ją po kilku dniach porządniej
zabezpieczyć. Czymś więcej niż tylko dwiema zsuniętymi nad studnią marnymi płytami po meblach. Po 2-3 dniach położono na nie dwie kolejne płyty, aż ktoś "może" po studiach wpadł na pomysł przykrycia jej solidną betonową płytą. Z jednej strony żal, że temat uciekł. Z drugiej radocha ze znalezienia się kogoś rozsądnego i nie kontynuowanie sposobu zabezpieczania studni przez P-A o czym już pisałem. Niestety. Dziś pozostawiono ~30m dalej jeszcze większą studnię marnie zabezpieczoną, nie ogrodzoną, nie oznaczoną. Między Żeromskiego 14, a Wiejską 61B. Tak więc miłośnicy sportów ekstremalnych do dzieła. Jest miejsce do trenowania bungee studniowego, bungee jaskiniowego. Za to planujących wieczór spędzić na uodparnianiu się na alkohol polecam omijać tę okolicę. Zlewające się z powierzchnią leżące przęsło płotu z paletą nie koniecznie musi być wystarczające, by wyhamować atakującego je lotem koszącym homospiritus. Rodzaj siatki na przęśle doskonale umożliwia przelot stopy i wpadnięcie do kolana dając okazję na nocne spotkanie się z ortopedą i pielęgniarką. Co niektórzy wykorzystać to mogą jako sposób na zarobienie. Szkoda, żeby wpadł tam niewinny zwierzak co widziałem już w lesie na terenie byłej jednostki rakietowej, bo jakiś debil używający swoich szarych komórek jako papieru toaletowego połakomił się na żeliwne włazy właśnie od studni.
Niestety późna pora uniemożliwiła "archiwizację zdjęciową" :) Każdy kto chce może jeszcze zobaczyć to osobiście. I jeśli nie dotrze do pracujących w tym miejscu informacja o tym wpisie to wątpię, żeby coś się zmieniło. Przykra sprawa. Po potraktowaniu z opóźnieniem ale jednak prawidłowo sprawę zabezpieczenia wcześniejszej studzienki w tym miejscu, kawałek dalej, rozczarowałem się.

Aktualizacja 23.I.2012:
Od kilku dni studnie są lepiej zabezpieczone. Super. Przydałoby się jeszcze oznaczenie miejsca taśmą :) Poniżej 2 zdjęcia wspomnianych miejsc. Przedstawiają obecny stan. Jest dobrze.Nie przychylnie jednak dla ludzkiej populacji i nie tylko jest na "dolnej" Wiejskiej, na odcinku wspomnianym w tym wpisie.

1 komentarz:

  1. świetne, proponuje napisać o śmietnisko na plaży, przewodniczący rady na portalu uważa ze to atrakcja...

    OdpowiedzUsuń

Pamiętaj! Komentarze są moderowane, zawierające wulgarne zwroty będą kasowane lub cenzurowane gwiazdkami. Zauważ, nie jestem botem i nie przejdą kombinacje dzielenia wulgaryzmów na sylaby, u=oo, j=y itp. sztuczki :)