2012/05/27

Darmowy prąd - podładuj się


Ludzie jak to ludzie. Psioczą na co się da. Z niczego nie są zadowoleni. Jak to powiedział jeden z ważnych obywateli naszej twierdzy prawości i moralności "Gdyby nawet chodniki wyłożyło się złotem znaleźliby się
niezadowoleni" - lub coś w ten deseń :). Zapomniał dodać ino, iż materiał to jedno a wykonanie to drugie. Po tym co widać jak położone są owe "złote" chodniki obecnie to gdyby były diamentowe nie zamaskowałoby to krzywizn, nierówności, pochyłości itd. Eeeee, i ja narzekam. Już się poprawiam. Tak więc by te wszystkie niedogodności wynagrodzić umęczonej losem populacji z połamanymi obcasami i wykręconymi nogami na wielkim placu budowy jakim stały się "nasze" drogi po raz enty rozkopywane w tym samym miejscu (normalna ulica, chodnik od dawna jest u nas luksusem). Ktoś postarał się o sponsora w tych ciężkich czasach i zafundował mieszkańcom punkt darmowego ładowania komórek i nie tylko. Początkowo brałem to za akt zniszczenia lampy do dokonania którego nikt się nie przyznał lecz kilkudniowy brak reakcji odpowiednich osób mimo przechodzenia tamtędy przedstawicieli mózgu osady utwierdziły mnie w przekonaniu o świadomym, przemyślanym działaniu. Puknięta pięknie lampa z otwartymi bebechami ślicznie sobie stała nawiązując telepatyczne pogadanki ze zbitym kloszem do tej pory tułającym się w jej okolicach. Możny, by rzecz. "Klosz niedaleko pada od lampy". Niestety jak to w naszej pięknie zakurzonej stolicy morskich wód znaleźli się wandale i prowizorycznie zasłonili kuszące swym blaskiem styki elektryczne i przewody lampy leżącym obok odpowiednim jej elementem, który najwidoczniej zmienił swoje pierwotne położenie podczas tworzenia tego elektrycznego hotspota jakimś pojazdem. Tak więc nie ma co już liczyć na porażenie prądem ciekawskich małolatów ani tym bardziej, co gorsza, strudzony i zakurzony turysta na szybką wieczorną herbatę dzięki buzale w trakcie oczekiwania na doładowanie komórki z gepeesem.2 komentarze:

  1. Shelock Holmes mógłby się od Ciebie uczyć wieczny malkontencie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję. Optymistyczne wątki w planie. Jak widzisz nic nie jest wieczne... "ponoć". ;)

    OdpowiedzUsuń

Pamiętaj! Komentarze są moderowane, zawierające wulgarne zwroty będą kasowane lub cenzurowane gwiazdkami. Zauważ, nie jestem botem i nie przejdą kombinacje dzielenia wulgaryzmów na sylaby, u=oo, j=y itp. sztuczki :)